Hakkımızda

Arno Mobilya

Firmamız, 1996 yılında Mersin'in Mezitli bölgesinde 300 m2 ‘lik kapalı alanda kuruldu. Kısa sürede 2000 m2'lik kapalı alana ulaştı. Bir çok iş tecrübesi, uygulama bilgisi, yeni dönem kalite anlayışı ve en önemlisi profesyonel mimar kadrosu ile iç mekanlarda çağdaş çizgiler sunmaktadır.

ARNO, kalitesiyle her zaman zirvede olmuş, müşteri beklentilerine uygun çözümler ve farklı alternatifler sunarak, memnuniyeti hat safhada tutmayı prensip edinmiştir.

Mezitli Menderes Mah.'de kurulan Fabrikamız, Mersin bölgesine 'kişiye özel tasarım' çalışmalarıyla yola çıkmıştır. Sıradan mobilyacı anlayışından çıkıp kurumsallaşmaya doğru yolculuğuna devam etmektedir. Toplu konutlardan oteller, iş merkezlerinden ofislere, restoran ve mağazalara kadar uzanan geniş bir yelpazede Birçok projeye imza atan  Arno Mobilya Mersin'in önde gelen mobilya imalatçılarından biridir.

2006 yılında KOSKEB'in de birçok desteğini alarak makine parkurunu yenilemiştir.

2007 yılında marka tescili onaylanmıştır.

2005 yılında Mersin inşaat piyasasının hız kazanmasıyla, özellikle dairelerin kalitesi ve kullanılan malzemelerdeki değişim mobilya kaleminde ön plana çıkmıştır.

Örnek daire anlayışının hemen hemen ilk örneği olan Moda Plaza Konutları'nın örnek dairesinin ve tüm blokların mobilya imalatını yaparak Mersin'de bir ilke imza atmıştır. Bu başarının devamında nitelikli birçok projeye de imza atmıştır. Bunun yanı sıra iş yeleri, belediyeler, özel konutlara da mobilya hizmeti vermiştir.

Değişen ve gelişen müşteri beklentilerini göz önünde bulundururken, ürün kalitesinin; rekabet, verimlilik ve kararlılık sağlamasını gözetip, çevre ile en uyumlu teknolojiyi kullanmaktayız. Markamızın bu sebeplerden dolayı beğeni toplaması projelerinde ARNO’yu kullanan müteahhitlere daire satışlarında olumlu yansımaktadır.

Tasarım ve projelendirme, konusunda uzman “ARNO Proje ve Tasarım Birimi” tarafından yapılmaktadır. Uzman mimarlardan oluşan bu kadro, projelendirmenin hemen akabinde, siparişleri hızla üretime aktarmakta ve imalat-montaj sürecindeki tüm aşamalarda bizzat bulunarak her zaman yanınızda yer almaktadır.

2012 yılında yine Mezitli bölgesinde kendi Fabrikasına taşınmıştır. 3000 m2 alanda; idari bina, showroom, imalathane ve montaj bölümüyle yeni binasında hizmet vermektedir. Bununla birlikte yenilenen makine parkurumuza CNC İŞLEME makinemiz ide alarak en son teknoloji ile ürünleri kusursuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin mutlu gururunu yaşıyoruz.

Sürekli yenilikçi bir zihniyete sahip olan 'Arno Mobilya' tasarıma önem vererek kendi özgün tasarımlarını üretmeye devam etmektedir.